NEŽA V SKUPINI POLŽKOV

S pomočjo otrok smo v skupini polžkov izdelali punčko iz cunj, saj bomo tako lahko pomagali drugim otrokom, ki nimajo takšne sreče, kot jo imamo mi.
Otroci so ji izbrali ime NEŽA.
Neža je obiskovala otroke na domu in z njimi ter njihovo družino preživela vikend. Doživetja so otroci in starši zapisali in ilustrirali v njen dnevnik. V skupini pa smo ta doživetja prebrali in širili misel o dobrodelnosti.
Ko je Neža spoznala vse otroke in njihove družine se je polna čudovitih in čarobnih doživetij vrnila v vrtec.
Otroci so jo takoj vzeli za svojo in postala je glavna atrakcija.
Spremljala nas je na jutranjih sestankih, kjer so se otroci posvetili delom njenega telesa. Raziskovali so, kje ima roke, noge, oči, usta in lase.
Razkazati smo ji želeli tudi naš kraj, tako smo jo lepega sončnega dne vzeli s seboj na sprehod.
Ker smo se na sprehodu utrudili, smo se po slastnem kosilu odpočili skupaj z Nežo.
Neža je tako svojo pot pri nas zaključila, sedaj pa odhaja k novi družini, ki jo je posvojila.
Tako smo skupaj dosegli cilj, pomagati otrokom, ki jim sreča ni bila tako naklonjena kot nam.

Za vrtec, Maja B. in Maja K.