V mesecu aprilu je najlepše opazovati vreme, saj lahko v zelo kratkem času vidimo prav vsa vremenska stanja. V začetku meseca smo pripravili preglednico in vsak dan označili vreme. S pomočjo vremenskih pravljic smo spoznavali različna vremena in skupaj z miško uživali v vsakem od njih.
Sončen dan smo tako kot ona izkoristila za sprehode, izlete in igro na dvorišču.
Oblačen dan je bil kot nalašč za raziskovanje »podstrešja« in igro z že malo pozabljenimi igračami in igrami.
Na deževen dan smo si obuli škornje in vzeli dežnike ter preizkusili luže, ki so nastale. Pozneje smo na suhem podoživljali deževni sprehod s pesmico o dežju.
Vetroven dan nas je spodbudil, da smo izdelali čudovito pisane zmaje.
Na koncu tega nestanovitnega meseca, pa sva vprašali otroke, katero vreme jim je najbolj všeč. In tu je nekaj otroških razmišljanj:
– Rad imam sončno vreme, ker gram lahko ven in se lahko peljem s traktorjem.
– Rad imam strele, ker se smejem, ko so strele.
– Najraje imam dež. Vzamem dežnik, da se ne zmočim. Obujem škornje in čofotam po lužah.
– Strele gledam skozi okno, ko se vozim z avtom. Rad imam strele.
– Rada imam sonce, da se lahko vozim z motorjem.
– Sonce imam rad, da se puzam po toboganu in igram v peskovniku.
– Rada imam vetrovno vreme, ker lahko spuščam balone.

Vsako vreme je lepo, če ga le znamo doživeti na primeren način.

Pripravili, Katarina in Danijela