Res je! Na kmetiji je res lepo in še lepše pa je, ko imaš možnost to tudi od blizu spoznati. V ponedeljek so Krtki navdušeno razlagali o svojem bivanju v Zakojci. Vrnili so se z lepimi spomini in z željo po vrnitvi.
Tako ni bilo dvoma, da si vzamemo še en teden časa za pogovor o kmetiji.
Prebrali smo še veliko pravljic, se pogovarjali o življenju, ki ga kmetija nudi, spoznavali in razvrščali živali ter svoje najljubše tudi naslikali.
Zadnji dan pa smo si kmetijo pričarali v igralnici. Zavihali smo rokave in poprijeli za delo, ki nas je čakalo. Razdelili smo se v štiri skupine in se odpravili v kurnik po jajca, v svinjak se igrati s pujski, na vrt po smena  in na polje v zemljo. Krtki so se izkazali za pridne gospodarje in gospodarice kmetije.
Ker pa moraš biti za delo na kmetiji fit, smo izkoristili prosto uro v telovadnici in se razmigali od glave do peta.
Super zaključek delovnega tedna, kajne?

Pripravili, Katja in Mateja