Miške tradicionalno varčujemo v mesecu maju. Po končanem varčevanju pa se podamo na dolgo pot v Bačo pri Modreju na zasluženi sladoled. Takoj po malici se postavimo v kolono, primemo za vrvico in veselo odkorakamo po makadamski cesti proti Bači. Seveda smo primerno napravljeni. Udobna obutev, kapa za zaščito glave pred soncem. In letos tudi sončna očala, pa čeprav je bilo bolj oblačno kot ne. Hodili smo malo po čistini, malo skozi gozd. Pri koritu smo se malo osvežili in že smo prispeli v Bačo. Pozdravili smo Aleksovega in Nušinega nonota, pogledali Aleksovo in Nušino hišo. Videli smo železniški most, še malo po cesti in sladoled je bil tu. Vsak si je izbral svojega najboljšega, se usedel na terasi in ga pojedel. Obrisali smo si usta in roke, tudi mize smo počistili. Občudovali smo tovorni promet, najboljši pa je bil seveda avtovlak. Nato pa spet pot pod noge in v vrtec.

Zahvaljujeva se staršem za pomoč in spodbudo pri varčevanju.

Pripravili, Danijela in Katarina