Naša zgodba sega še v marčevske dni, ko smo na sprehodu v bližnji mlaki opazili žabji mrest. V naslednjih dneh smo si ga večkrat pobliže ogledali in na pobudo otrok nekaj jajčec mresta odnesli tudi v igralnico. Ugotovili smo, da je tvorba iz žabjih jajc obdana z nekakšno sluzjo, ki predstavlja prvo razvojno fazo do odrasle žabe. Vsako jutro smo opazovali mrest ter skrbno prinašali svežo vodo in rastlinje iz mlake. V dobrem tednu dni smo bili prijetno presenečeni, saj je v akvariju mrgolelo paglavcev. Otroci so z zanimanjem spremljali njihov razvoj in vztrajno čakali na njihovo preobrazbo. Spoznali smo, da razvoj od jajčeca do žabe ne poteka pri vseh enako hitro, ker nanj močno vpliva temperatura vode. Z brskanjem po spletu in knjigah smo pridobili veliko informacij o življenjskem ciklu žab in spoznavali, kako naj zanje skrbimo. Igrali smo se žabjo igro, plesali žabji ples, peli pesem o žabji svatbi, likovno ustvarjali na temo žabic, skakali kot žabe in še in še… Po dobrih dveh mesecih pa smo dočakali težko pričakovano preobrazbo in z velikim veseljem v posodi zagledali majhne žabice. Strinjali smo se, da se bodo v naravnem okolju bolje počutile, zato smo jih vrnili v mlako.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka