Konec lanskega šolskega leta smo v vrtcu Podmelec načrtovali, da obiščemo gospo Gizelo in njene ponije. Vendar pa je bilo vreme preveč muhasto, da bi naš plan lahko izvedli. Vseeno nismo opustili misli na to posebno dogodivščino in že danes smo “bili na konju”…

Na sončno dopoldne so se otroci iz skupine Račk in Žabic odpravili na obisk in ogled kmetije Kenda v Klavžah. Tja so odšli s posebnim namenom, da se pogumno zavihtijo v sedlo ponijev. Čeprav so imeli nekateri otroci majhne zadržke, so po nekaj korakih na konju, le dobili nasmeh na obraz. Poniji so imeli veliko dela, saj je bila kolona, jahanja željnih otrok, kar dolga. Gospodarica Gizela je svoje ljubljenčke nagradila s sladkimi korenčki. Otroci so poleg ponijev lahko božali še dva oslička in videli posebno vrsto kokošk. Gospodarjema Gizeli in Mitju smo se zahvalili z majhno pozornostjo, saj sta vsako leto pripravljena odpreti vrata svoje kmetije za vrteške otroke.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec