“Jesen prišla je spet k nam zares,
v vetru in soncu prinaša:
jabolka, hruške in slive za vse,
misel na toplo jesen…”

To je le delček pesmi, ki smo jo Zajčki osvojili v tem tednu. Posvetili smo se tetki jeseni, ki že stoji pred našimi vrati, ter čaka, da jo sprejmemo medse.
V tem času smo prehodili marsikatero gozdno potko, ter ob njej prepoznavali čare in lepote jesenske pravljice. Stopali smo po pisanem listju, ki odpada z dreves, nabirali  naravne materiale, ter se prepustili igri v gozdičku, ki vedno znova buri otroško domišljijo. Izdelali smo si svojega ježka, ki je z nami preživel ta jesenski teden, ter nas popeljal skozi različne pravljice. Ogledali smo si dramatizacijo o razbiti buči, ter se tudi sami preizkusili v najrazličnejših vlogah. Bil je lep jesenski teden, v katerem smo se udeležili še skupinskega teka, ter ga na koncu zaključili s prvim obiskom potujoče knjižnice, v tem šolskem letu.
Sedaj pa naj se jesenska pravljica začne…

Za vrtec Most, Brigita in Petra.