… in že so se oglasile gasilske sirene. Kot bi trenil, so bili pri nas gasilci. Pomagali so nam varno zapustiti prostore. Zbrali  smo se na zbirnem mestu na igrišču, kjer smo ugotovili, da smo vsi varno zapustili stavbo. Gasilci pa so nas tudi kmalu obvestili, da so požar uspešno pogasili. K sreči je bila to le vaja evakuacije, ki jo vsako leto skupaj z gasilci izvedemo v okviru meseca požarne varnosti. Prijazni gasilci so nam nato razkazali še gasilski dom, gasilska oblačila in opremo. Največ naše pozornosti smo namenili gasilskim vozilom, v katera smo se z veseljem povzpeli in prijeli za volan. A  to še ni bilo vse, gasilci so nam zakurili ogenj, mi pa smo se lahko preizkusili v gašenju začetnih požarov. Skupaj z gasilci PGD Dolenja Trebuša smo preživeli čudovit dopoldan.

Članom PGD Dolenja Trebuša se še enkrat zahvaljujemo za super dopoldan, ki so ga delili z nami.

Za vrtec dolenja Trebuša: Sara, Kristina, Alenka, Nina