…da lahko jemo,
…da lahko gremo na sprehod,
…da se lahko igramo s prijatelji,
…da se lahko gugamo,
…da se lahko tuširamo in kopamo,
…da lahko rišemo in barvamo.
(Zapisano po nareku otrok).

V tednu otroka ki je za nami, smo Krtki spoznavali svoje pravice na način, da smo jih doživljali. Vsak dan smo za svoje zdravje poskrbeli tako, da smo se sprehajali in telovadili, veliko smo risali, barvali in ustvarjali, predstava, ki smo si jo ogledali, pa nas je naučila, da smo vsi otroci sveta med seboj enaki. Ker pa je igra naša temeljna pravica, smo ji posvetili največ časa. A ker je naša pravica tudi, da odraščamo s svojimi starši, smo domov odnesli družabno igro, s katero bo čas z našimi družinami še prijetnejši.
Igrivih nasmeškov in dobre volje nam v tem tednu zares ni manjkalo.

Pripravili, Anita in Katja