Pri Medvedkih v tednu otroka ni bilo dolgčas. V celem tednu se je zvrstilo veliko zanimivih dogodkov, predvsem pa nismo pozabili na igro, ki je ena temeljnih pravic otroka. V ponedeljek je na obisk prišel tretješolec Jaka s pravljico Sovica Jokica spet joka. V torek je potekalo druženje s šolarji in Želvicami na igrišču, kjer so potekale športne igre. Na igrišču se je hitro začutil utrip sočutja, povezanosti, veselja in otroške radosti. Šolarji so ob druženju izkazali veliko mero odgovornost in mlajšim otrokom nesebično pomagali pri premagovanju ovir, jih podpirali in vseskozi spodbujali. Mlajši otroci so do njih pokazali spoštovanje do starejših, saj so jim ves čas lepo sledili in jih upoštevali. V sredo je bila na Mostu na Soči na ogled gledališka predstava Otroci sveta. V četrtek je na obisk prišla upokojena vzgojiteljica Neva. Z zanimanjem smo ji prisluhnili ob pripovedovanju pravljice Sapramiška in izdelovanju mišk iz orehovih lupin. V petek je pri nas gostilo potujoče gledališče Kamišibaj s pravljico Moja Pokrajculja. Teden se je kar prehitro zaključil in kar lahko bi ga podaljšali še za kakšen dan.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara