Danes so pred vrtcem Podmelec zapele gasilske sirene. V očeh najmlajših je bilo videti nekaj strahu, a kmalu so ugotovili, da so prišli k nam na obisk. Pred vrtcem smo se pozdravili,  nato pa sta nas razveselila z novico, da nas peljeta s čisto pravim gasilskim kamionom proti slapu Sopota. Ko smo prispeli na cilj, sta nam gasilec Jure in gasilec Marko podrobno razkazala vsebino kamiona. Postavili smo opozorilni znak, pregledali orodje, cevi, celo roke smo si umili iz njihove cisterne.

Nismo pa mogli spregledat kako urejen in pospravljen je njihov kamion. Ob tej priliki so otroci hitro obljubili, da bodo tudi oni pridno pospravljali, saj želja vsakega je biti velik, močan in pogumen, kot čisto pravi gasilec.

Najlepša hvala gasilcu Juretu, gasilcu Marku in PGD Kneža za izjemno dopoldne. Zagotovo se bo iz igralnic Žabic in Račk še kar nekaj časa slišala vaša sirena.

 

Za vrtec Podmelec, Urša.