Nekega dne je na vrata igralnice Žabic potrkal strašen, zelen bacil. Predstavil se je kot Ilko Bacilko, ki ” išče otroke, ki si ne umivajo roke”. Otroci so morali narediti dober načrt, kako pregnati bacila, da se ne bo naselil v kakšen nosek in povzročil prehlad ali pa povzročil trebušno virozo. Žabice so se odločile, da bodo s sadjem in smutiji poskrbele za dovolj vitaminov, da se zaščitijo pred nezaželjenim gostom. Ilko Bacilko pa je še kar ostal na omari in opazoval podmelške otroke. Žabice so ugotovile, da zdrava prehrana ne zadostuje, da ostanemo zdravi, zato so vsakodnevno poskrbele za razgibavanje celega telesa. Nekega jutra je bacil izginil iz police, a so ga kmalu odkrili, kako se zabava v naših smeteh. To je bil dokaz, da ima bacil res rad umazanijo in ga čistoča naravnost odbija. Otroci so bili tako še bolj pozorni na temeljito umivanje rok, skrbi za čisto igralnico in prezračevanje igralnice. Končno je Bacilkova moč začela pojenjati in nekega dne se je odločil zapustiti igralnico Žabic in poiskati druge otroke, ki mogoče ne poznajo vseh trikov, kako se zaščititi pred bacilom.

” Bacilkota se ne bojimo, ker za zdravje res skrbimo!”
za Žabice, Špela Krivec