Danes so si otroci z Mosta ogledali predstavo: Jem lokalno pridelano hrano. Zaigrale pa so jo kar naše vzgojiteljice. Predstava nam govori o tem, kako boljša in bolj zdrava je tista hrana in pijača, ki jo lahko dobimo pri lokalnih pridelovalcih. Otroke je najprej pozdravila deklica Pika, ki je šla po svoj zajtrk v trgovino, potem pa je prišla še deklica Ajda, ki je po svoj zajtrk odšla kar k čebelarju, sadjarju, peku in kmetu Poldetu. Ko je Pika to slišala, je bila nad to idejo tako navdušena, da bo sedaj tudi ona začela kupovati pri lokalnih pridelovalcih.

Otroci  so med predstavo vneto poslušali, kaj povedali in se zelo nasmejali. Pokazali so, da o teh stvareh že veliko vedo. Na koncu smo vsi skupaj zapeli pesem Ko si srečen.

Pa še nekaj: Eno jabolko na dan, odžene zdravnika stran!

Za vrtec, Nataša K.