Bacili so se v zadnjih tednih želeli naseliti pri Krtkih. A seveda smo se nanje dobro pripravili in našli veliko načinov kako jih odgnati. Postali smo pravi poznavalci zdravega načina življenja in naši nasveti za zdravje so:

  • Da pijemo smuti, čaj z medom, vodo in podgrmovko.
  • Da jemo zdravo hrano.
  • Da telovadimo, tečemo in gremo na svež zrak.
  • Da umivamo roke.
  • Da umivamo celo telo, lase in zobe.
  • Da dovolj spimo.
  • Da imamo prosti čas.
  • Da pregledujemo lase, če imamo uši.
  • Da menjamo posteljnino.
  • Da zračimo prostore.

V teh dneh pa o zdravju nismo samo govorili, pač pa smo veliko pozornosti namenili tudi umivanju rok, zob, gibanju, počitku, igri in zdravi prehrani. Veliko novega znanja so med nas podelili tudi vsi obiskovalci; zdravnica, medicinska sestra in čebelar.

Za nami so dnevi, bogati s koristnimi nasveti, ki jih bomo s pridom upoštevali skozi celo šolsko leto.

Pripravili, Katja in Anita