Končno je prišel  December. Bel, svetleč in razigran mesec v našem vrtcu. Najprej smo vrtec okrasili, s snežinkami posuli in pringvinčke povabili, da nam ga krasijo.

V skupino Polžki, pa je prišel prav poseben gost pingvinček Pingo, ki se z nami igra in nam kaj posebnega tudi pričara. Pripravil nam je prav poseben iglu, v katerem nam vsak dan pričara eno presenečenje.

Z njim smo brali parvljico in se igrali.  Prosil nas je, če v garderobi z barvanjem in tiskanjem pričaramo pravo zvezdnato nebo. Pričaral nam je smrečico, na katero smo obesili lučke jo okrasili in okoli nje tudi zaplesali. Največje veselje pa nam je ustvaril z žogicami, ki jih je nasu v iglu. V njih smo »čofotali« jih metali in se neizmerno zabavali. Seveda pa nam je poslal tudi prvi sneg in mi smo se odpravili na pravi snežni sprehod.

Že se veselimo nadaljnih čarovni ki nam jih bo pričaral.

Pripravili, Maja K. in Maja B.