Danes je naš praznični mlinček »namlel« obisk Nušine mame. Mama Mojca nam je prebrala zgodbico Darilo za Božička. Pravljica govori o medvedku Tomiju, ki je težko čakal na božična darila. Razmišljal je da Božiček obdari vse, toda kdo bo obdaril Božička? Tako se je Tomi odločil, da mu bo on polepšal praznike z darilom. V lepo zavito škatlo mu z mamo zavijeta Tomijevo dudo, nad katero je bil Božiček navdušen, Tomija pa je pod smrekico čakalo darilo s plišasto igračo in pismom. To knjigo nam je mama Mojca tudi podarila, katero bomo z veseljem še večkrat prelistali. Skupaj z mamo smo tudi potelovadili z žogo ter se razgibali na poligonu. Pred odhodom je otrokom podarila še majhno pozornost.

Nušini mami se še enkrat zahvaljujemo, da nam je polepšala te čarobne decembrske dni.

Za skupino Pikapolonice, Nika in Polona