Včeraj je bilo po vrtcu čutiti vznemirjenje, saj so vsi otroci težko pričakovali popoldan. Domov so pohiteli in kmalu že vlekli starše za rokav, da se odpravijo v dvorano, kjer smo si ogledali predstavo z naslovom Medeni čudež na Gozdni ulici 1a. Zabavala sta nas Nežka in Medonjam. Nežka se prihajajočih praznikov veseli, a hkrati je žalostna, saj se njen prijatelj pripravlja na zimsko spanje. Skupaj smo ji ga pomagali obdržati budnega, saj je Medonjam imel »motnjo zapoznelega spanca«.

Po predstavi pa so otroci napeli glasilke in priklicali dedka Mraza. Ko je dobri mož vstopil v dvorano, so se vsem prižgale iskrice v očeh. Seveda pa je najprej dedek Mraz preveril ali so bili otroci kaj pridni in česa vse so se naučili. S svojim znanjem in pesmicami so ga prepričali, in tako zasluženo dobili vsak svoje darilo.
Za konec smo dedku Mrazu še pomahali v pozdrav in obljubili, da se drugo leto spet srečamo, saj bomo vsaj tako pridni kot letos.

Za vrtec Podmelec, Urša.