Mesec december se počasi izteka in čeprav so zunaj za ta letni čas neobičajno visoke temperature, je babica Zima poskrbela za zimsko idilo v našem vrtcu. Natresla je polno snega in s tem zagodla nekaterim živalim. Ježku, ki pozimi običajno dremlje, je zimski veter odpihnil posteljo iz listja. Babica Zima mu je sicer poslala toplo rdečo volneno kapo, ki pa je zaradi bodic ni mogel nositi, zato jo je radodarno dal prijatelju zajcu. Dolgouhec ni uspel kape niti povezniti na glavo in jo je dobrosrčno oddal prijatelju jazbecu. Ostareli jazbec s kapo na glavi ni nič slišal, zato jo je prijazno podaril prijateljici lisici. Njej je bila topla kapa prav, a ko je v snežnem metežu našla premraženega ježka, ki se je izgubil, ga je ljubeznivo zavila v rdečo volneno kapo in ga ogrela. Spoznali smo, da so sočutnost, toplina in dobrosrčnost lepe vrline in se odločili, da bomo tudi mi stremeli k prijaznosti in solidarnosti, pa ne le v tem prazničnem času, pač pa vse leto.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka