V skupini Miške smo se v zadnjih tednih pogovarjali o zdravju. Pridružila sta se nam lutki Janez in Ajda, ki o zdravju veliko vesta. Skupaj z nami sta plesala, se igrala z žogami, hodila na sprehode. Potem sta nam pomagala pri razvrščanju hrane na zdravo in manj zdravo. Skupaj smo se učili pravilnega umivanja rok in zob ter ustreznega oblačenja za ta letni čas. Spoznali smo tudi bacile, viruse in zobne škrate, zato je bilo nujno obiskati tako zdravnika kot zobozdravnika.
Vse ugotovitve smo strnili na plakat. Ob slikah pa še nekaj najbolj zanimivih izjav otrok o zdravju:
Zdravo je, da se odpočiješ. Punčka spi, mama bere pravljico.
Ko bo pojedla korenček, bo punčka zdrava. Tudi, ko bo pojedla jabolko.
Fant igra nogomet. Da se razgibaš je zelo zdravo.
Zobki, da ne bolijo, umiješ zobke, ko ješ čokolado. Tud preden greš spat. Tud roke je treba umit.
Polno zelenjave, mama pripravi, pojemo, mmmnjam.
Na rokah so bacili. Bacili so grdi, imajo velike trebuhe in usta, imajo rdeče oči in jezik rdeč.

Pripravili, Katarina in Danijela