Če vas napadejo bacili in virusi, kar v skupino Pikapolonic zavite, saj se je naša igralnica spremenila v pravo zdravniško ambulanto. Naši otroški zdravniki, vam bodo iz rokava stresli nasvete, kako ostati zdrav. S pomočjo knjig smo se nauči, da zdravje krepimo z zdravo prehrano, higieno rok in telesa, rednim gibanjem ter spanjem. Obiskala nas je tudi medicinska sestra, ki nam je s pomočjo razpršilke in bleščic prikazala kako se bacili prenašajo. Pokazala pa nam je tudi pravilni postopek umivanja rok. K zdravju pa spadajo tudi zdravi zobje. Skozi različne dejavnosti in pravljice smo izvedeli kako skrbimo za svoje zobke. Četudi bodo mlečni zobje izpadli jih moramo vseeno skrbno čistiti s pomočjo naših mamic in tatijev. Da se bomo v teh dneh uspešno borili proti bacilom, ki nas obkrožajo smo sklenili, da bomo še naprej jedli zdravo hrano, pili veliko tekočine, se gibali, spali in se igrali ter skrbeli za osebno higieno.

Za Pikapolonice, Polona in Nika