Pikapolonice smo se minuli teden posvetili projektu Pasavček. Njegov namen je spodbuditi k dosledni in pravilni uporabi otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo. Slogan projekta je: »Red je vedno pas pripet.« Otroci so skozi demonstracijo pravilnega pripenjanja spoznali kako je pomembno, da smo v avtu pripeti in kaj se zgodi če nismo. Narisali smo se kako smo pripeti v avtomobilskem sedežu. Naše izdelke si lahko ogledate v garderobi. S pomočjo kamišibaja smo poslušali zgodbico “Varna vožnja.” Zgodba govori o medvedu, miški in zajčku. Z medvedovim avtomobilom so se odpravili v mesto na sladoled. A zajček se v avtu ni hotel pripeti z varnostnim pasom. Ker je prišla na cesto žaba, je moral medved na hitro zavirati in zajček je priletel v sedež avtomobila. Na glavi mu je nastala buška. V slaščičarni sta se miška in medved sladkala s sladoledom, zajček pa si je s sladoledom hladil buško. Pikapolonice pa smo se tudi naučile deklamacijo o Pasavčku.

PASAVČEK JE MOJ PRIJATELJ,
Z NJIM JE V AVTU VEDNO VARNO,
VOZIT SE JE RES ZABAVNO,
ČE VSI VEMO KAJ JE RED:
RED JE VEDNO PAS PRIPET.

OČKU REČEM AL PA MAMI,
DA ME S PASOM VARNO SPRAVI,
VSI NAJ VEMO, KAJ JE RED:
RED JE VEDNO PAS PRIPET.

 

Za skupino Pikapolonice, Nika in Polona