Pustni torek se seveda ni začel kot običajen torek v tednu. Namesto otrok so v vrtec prišle maškare. Za malico smo se najprej posladkali s krofom, nato pa peli in plesali ob glasbi. Pri Želvicah nas je iz kotička igralnice prijazno pozdravila čarovnica Mica. Povedala je, da je v bližini shod čarovnic, kjer poteka obnovitveni tečaj čaranja. Ker jo je zanimalo zakaj danes v vrtcu ni otrok, so se maškare osebno predstavile. In ravno, ko so pripovedovale kakšno nadnaravno moč imajo, se je zgodilo nepričakovano. Vzgojiteljici sta morali nujno za trenutek iz igralnice, medtem pa sta pred otroke stopili čarovnica Vilma in Atlantida, ki sta bili namenjeni na shod. Baje sta se kar precej časa mučili s čaranjem, saj sta tekom leta pozabili na čarovniške besede in uroke. S pomočjo otrok jima je končno uspelo začarati doooolgo metlo, s katero so vsi skupaj čarobno poleteli. Skupaj z maškarami iz Medvedkov, smo se odpravili na norčavi sprehod po vasi. Krajani so bili veseli našega obiska in nam podarili veliko dobrot. Le-te smo pravično razdelili in jih odnesli domov. Čarovnice pa so odšle na tečaj čaranja, da se naučijo čarobne besede za priklic toplih pomladnih dni. Upamo, da jim to tudi kmalu uspe.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina, Sara in Alenka