Babice in dedke smo povabili, da bi nam pomagali izdelati pomladno dekoracijo in da bi se skupaj imeli lepo. Najprej so obiskovalce z dvema plesoma  razveselili Mucki.  Pokazali so vse, od glave do peta in zgodbo o družini malega morskega psa. V igralnici Kužkov so plese navdušeno vadili že dva dni prej. Kužki pa so se izkazali z igrico in korajžnim petjem pesmi o živalih, ki so potovale v deželo Balalaj in tam doživele presenečenje.  Predstavili so se še s čebeljim plesom.

Sledilo je izdelovanje malih travniških živali. Ob obrisovanju, rezanju, lepljenju, ovijanju volne in izdelavi detajlov je čas hitro minil. Nastalo je veliko polžev, hroščev, metuljev in mravelj, ki že zrejo skozi okna igralnice in čakajo na pravo toplo pomlad.

Nam pa je bilo kljub pustemu vremenu toplo pri srčkih že danes. Seveda, saj je druženje babic in dedkov s svojimi vnuki vedno poseben in lep dogodek.

Za vrtec Šentviška Gora, Stanislava Črv