V minulem tednu smo se Krtki veselo potepali po cvetočih travnikih ter gozdnih poteh in jasah.
A veste koliko novega smo izvedeli?
Vsak izmed nas je nabral šopek travniških rož, ki se zdaj v igralnici sušijo pod kupom knjig, iz njih pa bo nastal herbarij. Tudi raznorazne žuželke prepoznamo in si jih celo upamo prijeti v roko. Nekaj od njih jih je priletelo tudi v našo garderobo, ustvarili pa smo tudi poskočne kobilice in se o njih naučili pesmico.
Ugotovili smo, da na travniku potrebujemo čisto vsa čutila, da lahko slišimo petje ptic, občutimo mehkobo trave, vidimo razne drobne živali, zavonjamo pa vonj cvetočih grmov. Vsak dan smo se s svojo raziskovalno mapo odpravili na sprehod, kjer so nas čakale različne naloge: opazovanje kaj vidiš in česa ne, gozdni bingo, nadaljevanje vzorčkov iz naravnih materialov in še veliko več.
Ugotovili smo, da sta gozd in travnik res naša velika učitelja in če le znamo dobro opazovati, tipati, vonjati in poslušati,
se lahko iz njiju naučimo veliko zanimivega.

Pripravili, Anita in Katja