Kljub kar precejšnji količini dežja smo Krtki v preteklem tednu le ulovili nekaj sončnih žarkov, ki so nas prijetno greli na sprehodih. A ko je sonce začelo že močno pripekati smo ugotovili, da nam lahko tudi škoduje. Pogovorili smo se, kako se lahko pred škodljivimi sončnimi žarki kar najbolje zaščitimo. Svoje ugotovitve smo narisali in zapisali na plakat, ki ga bomo, z namenom da ozavestimo še druge, obesili v zdravstvenem domu Tolmin. Pred in po sprehodih pa smo opazovali dolžino svoje sence – ta nam namreč pove, ali je še varno biti na soncu ali se je bolje skriti v senco. Ker pa je sončna kapa ključnega pomena da zaščiti našo glavo, smo si jih izdelali kar iz papirja. Kljub deževnemu koncu tedna pa so v naši igralnici svetili sončki. Upamo, da bodo tudi vas greli v prihodnjih dneh 🙂

Pripravili, Anita in Katja