Ni lepšega kot videti iskrice veselja in navdušenja v očeh otrok. Danes je bil za otroke Pikapolonic namreč prav poseben dan. Že zgodaj dopoldne smo se odpravili do Postaje, kjer sta nas pričakala Lanov deda in baba. Lanov deda je prometnik na železniški postaji na Mostu na Soči, zato nas je povabil na pravo dogodivščino. Najprej smo prešteli tire in si ogledali potniški vlak, ki je ravno pripeljal na železniško postajo. Deda nam je pokazal staro čakalnico, ki je danes spremenjena v spominsko sobo. Nato je prišel čas za težko pričakovani avtovlak. Prisopihal je na postajo in se ustavil. Na potniški del vlaka smo vstopili tudi mi in se z njim zapeljali malo dol in še nazaj gor. Na postaji smo izstopili in se fotografirali še z loparčkom in kapo prometnika. Zahvalili smo se za lepo dopoldne ter se peš odpravili nazaj proti vrtcu.

Hvala Lanovemu dedu in babi za prav posebno doživetje.

Za Pikapolonice, Polona in Nika