Bacili (S. Mali)

Prihaja zima in bacili,
čaj z limono bomo pili.
Med čebelji še dodali,
zdravi vsi tako ostali.

Saj limona, čaj in med
boljši so kot sladoled.
To so naše dobre vile,
ki preganjajo bacile.

… Se je vsakodnevno slišalo iz naše igralnice. V tem tednu smo se otroci, iz skupine Pikapolonice posvetili svojemu zdravju. Delali smo na tem, da smo ga čimbolj ohranjali, nekaj pa smo naredili tudi za to, da ga še dodatno okrepimo. Ker nam je babica zima tokrat pokazala zobe, kot bi rekli, ter nam namesto gore snega poslala le veter, dež in mraz, smo se odločili, da se posvetimo prav temi, ki je v tem času še najbolj aktualna. Spoznali smo poklic zdravnice in njene pripomočke, se tudi sami prelevili v to vlogo, ter poskrbeli za vse bolezni in poškodbe naših dojenčkov. Naučili smo se deklamacijo o bacilih, s čarovnico Mico odganjali vse viruse, hodili smo na sveži zrak in krepili mišice. V igralnici pa smo telovadili, prisluhnili marsikateri pravljici, si ogledali sadni prepir, ter si pripravili dober čaj z medom in iz sadja naredili pravo vitaminsko bombo. Le ta nas bo okrepila in nam dala energijo, da bomo še naprej uspešni v boju z vsemi bacili in virusi, ki nas ves ta čas napadajo… MI PA SE NE DAMO!

Za vrtec Most, Petra.