Pred mnogimi, mnogimi leti, ko še na Zemlji ni bilo ljudi, so na njej prebivali dinozavri…

Tako se je začela zgodba v dino svetu, ki smo si ga Pikapolonice v tem tednu ustvarile. Spremljali so nas veliki, nič strašni dinozavri, ki so krasili našo igralnico. Skupaj z njimi smo odtavali v njihov čas, jih podrobneje spoznali, se o njih še marsikaj novega naučili. Poslušali smo kar nekaj pravljic, prelistali veliko knjig, se s pomanjšanimi tudi poigrali, ter se sami prelevili v najbolj strašne, rjaveče in okorne dinozavre. V ta namen smo si izdelali velika stopala, na glavo dodali še poseben okras, ter se ob dino pesmi zavrteli. V nekem trenutku smo postali tudi vrhunski paleontologi, saj smo v pesku iskali dele dinozavra, ter jih izkopali. Da pa je kakšen dinozaver ostal v ledu, smo preverili, ko so naše drobne ročice talile gmoto ledu, iz katere pa so pokukale prisrčne živalce. Da bo spomin na dino svet ostal še nekaj časa živ, smo si izdelali lonček za barvice ali flomastre, ki smo ga odnesli v naše domove. A ugotovite kakšne oblike je bil? Verjamemo, da vprašanje ni pretežko.

Bilo nam je lepo, v svetu dinozavrov, žal se vračamo nazaj, v ta korona svet…

Za vrtec Most, Petra.