Teden pred kulturnim praznikom smo mostarski otroci posvetili spoznavanju kaj sploh je kultura. Ugotovili smo, da je kultura že to da obiščeš knjižnico ter tam prelistaš nekaj knjig ali odideš v gledališče in si ogledaš predstavo. Mi smo si gledališče pripravili kar v vrtcu in si ogledali zgodbo o dečku, ki je pisal pesmi. Dečku je bilo ime France Prešeren.
Skozi razne dejavnosti, igre in zgodbe smo spoznali o njem veliko novih stvari in nekaj pesmi, ki jih je napisal, saj so tudi ta del naše kulture. Ogledali smo si slovensko zastavo, prisluhnili pa naši  himni Zdravljici, ki je tudi nastala izpod rok Franceta Prešerna. Veliiiiiko časa pa smo preživeli zunaj v naravi, v gozdičku ali pa v prometu, kjer smo se morali kulturno obnašati. Ugotovili smo torej, da je kultura vse okrog nas in da nas spremlja na vsakem koraku.
Predvsem pa se bomo nanjo spomnili 8. februarja, ki ga bomo zaradi kulturnega praznika – Prešernovega dne preživeli v krogu najdražjih. 

 

Pripravili, Anita in Maja