Marec je mesec, ki smo ga v skupini Polžki posvetili družini.

Najmlajši so tako sprva prepoznavali domače živali, jih oponašali in prirejali, ter tako spoznavali odnosna razmerja.

Nadaljevali smo z družinskimi člani, kjer so otroci z zanimanjem opazovali osebe v raznih revijah in jih poimenovali, prav tako pa prirejali fotografije družinskih članov. Zelo uspešni so bili pri poimenovanju članov kot so mama, tata, nona in nono.

Najbolj zabavno je, ko najmlajši lahko pomagajo odraslim, tako smo v skupini pripravili dan za domača opravila, kjer so bili otroci zelo aktivni. Ker pa vsakemu delu sledi tudi nagrada, smo se v sklopu projekta Pasavček odpravili še na družinski izlet z avtomobilom.

Ker pa so v tem tednu bili za naše najbližje tudi posebni dnevi, smo zanje izdelali prav posebno presenečenje. Otroci so tako mami in očetu ob Dnevu žena in 40 mučencev, podarili voščilnico.

Nismo pa pozabili niti na tiste, ki praznujejo prav danes, ptički, ki smo jim namenili poseben prostor v garderobi, prav tako, pa bodo krasili domove otrok.

Za vrtec, Maja B. in Maja K.