V zadnjih dveh tednih, ko smo opazovali naravo, smo vsak dan znova opazili nekaj novega, nove cvetlice, ptičje petje… Spoznali smo, da se počasi poslavlja zima in pričenja pomlad. Ob poslušanju pravljice Hopek išče pomlad, smo skušali ugotoviti, kako bi tudi mi poiskali pomlad. Ker v pravljici nismo dobili jasnega odgovora, smo se tudi mi tako kot zajček odpravili na sprehod, da bi jo poiskali, a jo žal nismo našli.  Naslednji dan pa nas je na vratih igralnice čakalo pismo deklice Pomladi, v katerem je bil zapisan načrt poti. Hitro smo se pripravili in odpravili ven, ter natančno sledili navodilom iz pisma. Ko smo prišli na določeno mesto smo morali rešiti uganko in poiskati, nabrati določeno rastlino ter si jo natančno ogledati. Pot nas je poleg travnika in gozda vodila tudi do bližnjega potočka, kjer smo iskali žabji mrest in ga našli v bližnji mlaki. Na koncu je sledilo presenečenje, polna košara mačic, ki nam jih deklica Pomlad je skrila za hribčkom. Prosila nas je, da z njimi polepšamo okolico vrtca in šole in ji tako priskočimo na pomoč. Vsi veseli in ponosni smo se odpravili do dvorišče in v korita pred vrtcem in šolo posadili rožice in poskrbeli za urejeno okolico. Tokrat smo dobili pomlad, le gledati smo morali  z bolj odprtimi očmi.

Za Medvedke pripravila; Sara