Vreme je lahko sončno, deževno, vetrovno, a  včasih tudi muhasto. Prav takšno je bilo tudi v teh dneh, ko so Žabice opazovale vremenske pojave. V tabelo so otroci beležili vreme, merili koliko dežja se je nabralo v dežemer in odčitavali rezultate. Na vetroven dan so spuščali milne mehurčke, na deževen dan ustvarjali dežnike in mavrice, brali vremenske pravljice ter spoznavali vremenske pojave tudi s pomočjo literature. Izdelali so si tudi vremenske ure in se preizkusili v napovedovanju vremena. Na sončen dan so poskrbeli za sprehode, igro in gibanje na svežem zraku. Deževne dopoldneve so si polepšali s pisanimi dežniki, ki so jih okrasili z mavričnimi barvami za poslikavo blaga. Tako so tudi na sive dni v igralnico prinesli sonce. In kakšno bo vreme jutri?  Pustimo, naj nas mesec april spet preseneti.

za Žabice, Špela Krivec