Poznate pravljico s tem naslovom? Mi smo jo ta teden dodobra spoznali in si pričarali en prav čarovniški teden. Za začetek smo si ogledali risanko z istim naslovom, nato pa pravljico večkrat prebrali. Otroci so se prelevili v igralce, si nadeli kostume, zajahali metlo in pravljico dramatizirali. Borba za vloge je bila huda, zato smo morali uprizoritev pravljice večkrat ponoviti. Povabili smo tudi otroke iz skupine Žabice, ki so bili nad predstavo navdušeni. Ker nas je čaranje čisto prevzelo, smo ustvarili vsak svoj likovni izdelek s čarovniško paličico in kotlom, iz katerega se kar kadi in bliska od čarobnih napojev. Za konec pa smo še sami preizkusili čarobne uroke, ki mi jih je zaupala stara čarovnica. V različne tekočine smo dodajali čarobne praške in rezultati čaranja so bili prav čarobni. Vsi uroki, razen enega, so nam uspeli. Ni kaj, smo pač pravi mali coprniki.

Čeprav v resnici ne znamo čarati, pa verjamem, da vas vaši otroci z lepimi besedami, s toplimi objemi in poljubčki začarajo, da se začnete kar topiti. Tudi to je neke vrste čarovnija, mar ne?

Za Račke, Silvana in Nika