Punčka iz cunj je UNICEF-ov projekt, ki je poznan v vseh kulturah sveta, saj simbolizira otroka iz države v razvoju, ki potrebuje našo pomoč. Posvojitev vsake punčke zagotovi cepljenje enega otroka proti šestim otroškim nalezljivim boleznim. Znesek, ki to omogoči je 20 EUR, tako je to tudi minimalna cena, ki jo plača posvojitelj.

S pomočjo staršev in otrok v skupini Polžki, smo izdelali punčko iz cunj in jo poimenovali Pija.

Otroke je spremljala tekom šolskega leta ter s svojim pomenom obogatila vsakdan. Naša zgodba z njo je tako končana, močno pa smo si želeli, da bi punčka dosegla svoj cilj in bi tako skupaj pomagali vsaj enemu otroku. Naša želja se je kmalu uresničila, saj je Pijo posvojila družina iz skupine Polžki. Punčka iz cunj bo tako ostala v našem okraju in dalje širila misel o dobrodelnosti.

Za vrtec, Maja Bizjak