Otroci v skupini Miške so kot drobne živalce: lepi kot metuljčki, delavni kot mravljice in spretni kot pajki. Včasih pa sitni kot muhe, glasni kot črički in počasni kot polžki. Vsake toliko časa pa kot razdražene ose pokažejo želo in pičijo.

Ker nam je vse to blizu, smo drobne živalce bolje spoznali. Večino smo si ogledali v živo, tiste najbolj prestrašene pa smo poiskali v knjigah in revijah in o njih prebrali tudi nekaj pravljic. Živalce smo risali, slikali, tiskali in izdelovali. O njih smo se naučili veliko pesmic in rajalnih iger. Drobne živalce smo razvrščali in posnemali.

Namen sklopa ni bil, da poznamo preobrazbo metulja, ampak da smo do njih nežni in prijazni, čeprav smo zanje pravi velikani. Raje jih opazujemo, kakor jih vznemirjamo. Vsaka žival, pa naj bo velika ali majhna, se le brani, če je ogrožena. In pomembna je res vsaka, tudi če je nam majhna, nagravžna in nadležna, saj je v naravi zato, da vse prav deluje.

Pripravili, Katarina in Danijela