Že pred časom smo Zajčki zakorakali v svet lutk, predstav in gledališča. Spoznali smo različne vrste lutk, ki so največkrat v naši družbi in nam pripovedujejo svoje prigode. Ogledali smo si kratke lutkovne predstave kar v naši igralnici,  s pomočjo vzgojiteljice, ki jo je odigrala, ter s pomočjo velikega platna, ki nas je popeljal v svet gledališča, da smo se počutili del njega. Ko smo preizkusili vse lutke, so bili na vrsti še kostumi, ki so nas popeljali v svet domišljije in prelevili smo se v določene živali. Vse to je na nas pustilo velik vtis, tudi sami smo začeli ustvarjati in na koncu tedna priredili tri različne predstave, v katerih smo se preizkusili in predstavili ostalim otrokom v skupini. Veliko smeha in nagajivih scen je bilo v naših predstavah, tudi zapeli smo in pri tem zelo uživali. Smo pa kasneje se poglobili še v pravljico Palčka Pohajalčka, ki je na nas pustila dober vtis, saj smo besedilo njegove zgodbe brez večjih težav osvojili in se tudi sami preizkusili kot pripovedovalci. Palček Pohajalček nas je popeljal skozi začarani gozd, ki smo ga ustvarili na risalnem listu. Ker pa Zajčki obožujemo pravljice, smo za vsak slučaj na list ustvarili in spisali tudi svojo, da nam ne gre v pozabo. Če bi radi izvedeli kaj vse se v začaranem gozdu dogaja, si le to preberite na panoju pred našo igralnico. Ker pa naša ustvarjalnost res ne pozna meja, je pod našimi ročicami že nastala lutka palčka, ki pa po vrh vsega še premika roke in noge, če povlečemo za vrvico. Le ta še dremlje v Zajčkovi igralnici in že čaka nov teden, da skupaj s teboj odkoraka v novi dom.

Za konec še ena misel…

Nekega dne boste dovolj stari, da boste spet začeli brati pravljice.
(Clive Staples Lewis)

Za vrtec Most, Petra