Vremenska napoved za ta teden je bila pravilna. Teden se je začel deževno in kljub temu, smo se imeli res lepo. Čofotali smo po lužah in tekli z dežnikom. Za nas Krtke dež ni bil ovira. A kljub vsemu je bil naš namen priklicati sonce. Pogovarjali smo se o soncu in kako vpliva na naše zdravje. Spoznali smo, da ima dobre lastnosti, pa tudi škodljive. Da si bomo vse to dobro zapomnili, smo si izdelali velik plakat, ki nas opozarja v garderobi. Prav tako nas v garderobi razveseljuje toliko naslikanih sonc, da se nam prav blešči. A vsebina tega tedna je bila iz dneva v dan bolj bogata. Na lep sončen dan, smo obiskali čebelarja Janka in preverili, če je sonce prebudilo tudi čebelice in preostanek dneva izkoristili za igro na travniku. In, da je bil teden še bolj sončen, smo v danes praznovali dan sonca. Izvedli smo kolesarjenje na igrišču, izdelali sončke in posadili sončnice v lončke. Prav zares sončen dan, kajne? Polni lepih vtisov, smo tako zaključili še en čudovit teden v odlični družbi. Sonce nas že razvaja z vedno bolj močnimi žarki. Poskrbite za svoje zdravje in se pravilno zaščitite. In ne pozabite, da ste sonce lahko tudi vi. S toplim in iskrenim objemom, lahko nekoga razveselite in mu polepšate dan.

Pripravili, Katja in Mateja