Zadnje tri tedne smo se v Račkah posvetili vsemu kar leze in gomazi po travnikih. Pravljice so nas odpeljale v domišljijski svet drobnih travniških živali. Kakšne so živali v resnici in kako živijo smo spoznavali iz številnih poljudnoznanstvenih knjig, najboljša učilnica pa je bil travnik sam. Na travniku smo iskali in opazovali različne živali, nekatere pa smo odnesli s sabo v igralnico in jih dali v terarij. Opazovali smo jih dan za dnem in se čudili kako se je gosenica zabubila, kako je zlata minica vztrajno glodala jabolko, kako so se polži prisesali na strop terarija, ugibali če ima stonoga res sto nogi in ugotavljali kaj bo nastalo iz zanimivih ličink. Spoznali smo kar nekaj živali: gosenice, hrošče, metulje, polže, pajke in čebele. Gibanje živali smo tudi sami oponašali. Plazili smo se med nitkami pajkove mreže, da nas nebi pajek ujel in pojedel ter se igrali, da smo čebele, ki so pred nevihto zbežale v panj. Veliko smo se gibali v naravi, če pa je deževalo, smo plesali in peli na različne pesmi ter reševali različne delovne liste na obravnavano temo. Svojo željo po ustvarjanju smo potešili z ustvarjanjem gosenic in čebeljega panja. Gosenice že lezejo pri vas doma, kateri panj je bolj poln medu pa si lahko ogledate v naši garderobi.

Skratka, pri spoznavanju travniškega življenja smo uživali, bili smo lačni kot gosenice, gibčni kot pajki, z mislimi leteli nad tlemi kot metulji, včasih bili počasni kot polži, večinoma pa smo bili pridni kot čebele.

Za Račke, Silvana in Nika