Minuli četrtek, na lep sončen dan, smo se planinci odpravili do zaselka Krničnk. Pot nas je vodila ob glavni cesti po Hotenji in nato po strmi cesti mimo domačije v Robu. Anže in Manca sta nam povedala, da tam stanuje njuna nona, ter da so večkrat pri njej na obisku. Pokazala sta nam njivo, na kateri sta posadila krompir, ter se ozrli po čudovitem razgledu v dolino.  Ko smo prispeli v Krničk je sledila zaslužena malica. A tokrat malica ni bila najbolj pomembna, saj so vsi komaj čakali, kdaj se bodo lahko zagugali na gugalnici pred domačijo. Že nas je začela preganjati ura, zato smo se po ozki stezi podali do Bremca, kjer nas je že čakala Melisina mama. Ob povratku v vrtec smo si ob Hotenjki privoščili še osvežitev.

Skupaj smo preživeli čudovit dan, ki nam bo ostal še dolgo v spominu.

 

 

Za vrtec Dolenja Trebuša zapisala; Sara