V Pikapolonicah smo se prejšnji teden pogovarjali o tem, kako se kar najbolje zaščititi pred škodljivimi sončnimi žarki. Čeprav ob lepem in sončnem vremenu komaj čakamo, da se gremo igrat, kot je to čakal Bobek v predstavi, smo ugotovili, da moramo biti precej previdni. Naša glava mora obvezno imeti pokrivalo za zaščito pred soncem, oči pa zaščitimo s sončnimi očali. Najbolje je, da imamo oblečeno majico svetle barve, ki od nas odbija sončne žarke. V naši torbi ne sme manjkati sončna krema, s katero se namažemo, prav tako pa moramo s seboj imeti plastenko tekočine, najbolje vode, ki nas dobro odžeja. Poleg tega pa pazimo, da se med 11. in 17. uro skrijemo v senco, ker pa ure še ne poznamo, si pomagamo tako, da opazujemo svojo senco: če je ta večja od nas pomeni, da se lahko zunaj še igramo, če pa je senca manjša od nas se moramo umakniti pod senčnik, drevo ali v hišo. Vse to in še več smo se naučili,  zdaj pa se lahko dobro opremljeni brezskrbno podamo poletju naproti. 🙂 

Pripravili, Anita in Polona