Kljub ne ravno poletnemu vremenu, sonce že kaže svojo moč. Zato smo pri Medvedkih te dni  spoznavali pozitivne, predvsem pa negativne lastnosti sonca na naše telo. Da bi ozavestili in spoznali pomen zaščite pred soncem, smo se vključili v projekt Varno s sonce. Skozi različne dejavnosti in pogovore smo spoznavali  in se seznanjali s pomenom zaščite pred močnimi sončnimi žarki.  Ob pravljicah in kenguruju Uruju smo spoznavali, da se pred močnimi sončnimi žarki lahko zaščitimo na več načinov: s kapo, sončnimi očali, majico, sončno kremo, se preselimo iz sonca v senco, da pijemo veliko tekočine. Poučil nas je tudi, da so sončni žarki najbolj močni med deseto in četrto uro popoldan.  Da bi si vse skupaj lažje zapomnili smo izdelali plakat Varno s soncem, ki bo tako nas kot tudi ostale mimoidoče opozarjal, kako naj skrbimo za svojo varnost. Za lažjo časovno orientacijo smo iz odpadnega materiala izdelali sončno uro. Za zaščito obraza in oči smo izdelali šilc. Na igrišču smo ob različnih časih risali naše obrise, ter spoznali, da je senca najkrajša, ko je sonce visoko na nebu.  Hodnik smo si polepšali z naslikanimi nasmejanimi sončki. Na dvorišču smo postavili šotor in se v njegovi senci igrali. Prav gotovo pa je bilo najlepše, ko smo si pri Idrijci priredili piknik in ob tem skušali upoštevati vsa pravila varnega ravnanja na soncu. Zaščita pred močnimi sončnimi žarki zna biti prav zabavna 😉

    

  

Za Medvedke pripravila; Sara