Podmelški otroci so dolgo čakali dan, da lahko izvedejo še zadnji planinski pohod v tem šolskem letu. Danes nam je uspelo in lahko rečemo, da se je splačalo čakati. Da bi se izognili vročemu soncu, so Ciciplaninci že zgodaj odšli proti Podmelcu in se po strmi poti spustili v Klavže. Nikamor niso hiteli, saj so na poti videli veliko zanimivih stvari, ki so jim morali dobro pogledati. Najprej so v daljavi opazovali tovorni vlak ter lep razgled na celotne Klavže, nato so srečali nekdanjo vzgojiteljico Sonjo in ji razložili, kam jih vodi pot. Nato so prečkali most in si ogledali jez He-Klavže. Med opazovanjem dimnika nekdanje tovarne, je planince z glasno hupo pozdravil še avtovlak. Malico so si privoščili ob reki Bači, kjer so domačini uredili Manjkčevo plažo. Otroci so se preizkusili v gradnji stolpov iz prodnikov, spuščali ladjice iz lapuha in si naredili zaščitne kape iz največjih listov. Zadovoljni so se vrnili v vrtec in  vtise narisali v svoje Cici dnevnike.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec