Botra jesen že v deželo prihaja,
z dežjem in vetrom nam rada nagaja.
V polje in gozd je že urno zavila,
barve jesenske povsod je razlila.
S kapljico rose je barve zmešala,
kaplje dežja pa še zraven dodala.
(Janez Kuhar)

Napočil je dan, ki smo se ga vsi otroci zelo razveselili. Med nas je prišla jesen. Njen prihod smo praznovali na različne načine. Najmlajši smo si jesensko drevo pričarali kar v svoji igralnici, Miške pa smo prisluhnile pravljici o sočnem rdečem jabolku. V Pikapolonicah in Zajčkih nas je obiskala botra Jesen in nam predstavila poljščine, Krtki kot največji v vrtcu pa smo prejeli pismo botre Jeseni in ji z veseljem priskočili na pomoč. Zavihali smo rokave in ji pomagali pri nabiranju jabolk. Bilo nam je lepo.

Ob koncu dneva lahko rečemo le še: POZDRAVLJENA JESEN.

Pripravila, Brigita