MEDVED BRUNDO
(avtor neznan)
Medved Brundo gre v mesto,
sredi mesta prečka cesto.
STOJ! Zakliče policaj,
medved Brundo brž nazaj.
Danes srečo si imel,
da te avto ni zadel.
Drugič bolj previden bodi,
v mestu le čez zebro hodi.
Evropski teden mobilnosti nas je spodbudil k razmišljanju, kako smo lahko tudi najmlajši varno vključeni v promet.
V preteklem tednu smo tako spoznavali promet, prometno signalizacijo in se seznanili z varnim vedenjem pešcev in voznikov v prometu. Odpravili smo se tudi na sprehod in v bližini vrtca iskali ter prepoznavali prometne znake.
Ugotovili smo tudi, da za red v cestnem prometu skrbijo policisti.
Ker pa se nam je porajalo veliko vprašanj o njihovem delu, smo gospoda policista povabili na obisk in ga kar sami vprašali vse, kar nas je zanimalo.
Z velikim zanimanjem smo si ogledali policijsko uniformo, opremo in policijski kombi. Za trenutek smo se tudi mi počutili kot policisti, ko smo si na glavo posadili policijsko čelado. Poleg opreme, pa so nam bile zelo všeč modre luči in glasna sirena. Kljub temu, da smo se jo malce prestrašili, pa smo vsi pogumno skočili v policijsko vozilo. V njem je bilo kar malce temno in tesno, a vendar zelo zabavno.
Veseli smo, da se je gospod policist odzval našemu vabilu. Z veseljem smo ga poslušali in se veliko novega naučili.
Spoznali smo, kako pomembno je, da se v prometu ravnamo odgovorno.
Na koncu smo se mu zahvalili in mu obljubili, da bomo še naprej v prometu previdni in skrbeli za varnost vseh nas.
Za Račke in Žabice, Nina