Mucki smo te dni že dodobra zakorakali v jesen. V tem času smo prebrali kar nekaj pravljic in pesmic na temo jeseni in opazili, da se v njih pogosto pojavlja jež. Ker se nam jež zdi nadvse imenitna žival, smo seveda o njem želeli izvedeti kaj več.
Pogovarjali smo se o tem, kako jež izgleda, zakaj ima jež pravzaprav bodice, s čim se jež hrani, itd. Vsa nova znanja smo narisali na plakat, nato pa se lotili izdelave raznovrstnih ježev iz različnih materialov.
Zaplesali in zapeli pa smo tudi ob pesmi Jež, ki jo je napisala Svetlana Makarovič. Prepričala nas je o tem, da so ježi prav zares imenitni in se spomnili na to, da so nam pravzaprav včasih prav podobni, saj tudi sami neznansko uživamo v kotaljenju po suhem jesenskem listju:

“no saj sam predobro veš,
kaj bi dal, da bi bil jež,
da lahko bi v klobčič zvit,
po bregu se kotalil…”

       

       

       

Za Mucke, Nataša