V igralnici krtkov je bilo danes predvsem pravljično.

V sklopu krožka Pravljične urice so namreč otroci odpotovali v svet zgodb. Današnja pravljica Žiga špaget gre v širni svet je otrokom pokazala pravljice v malce drugačni luči. Knjiga je namreč namenjena gluhim in naglušnim bralcem, saj je njena vsebina zapisana z besedilom, dodane pa so tudi kretnje v znakovnem jeziku.

Otroke je drugačen način prebiranja pravljice pritegnil, in z zanimanjem so sledili dogodivščini Žige špageta. Ob tem so se naučili prikazati naslov knjige tudi v znakovnem jeziku.

Knjiga je bila izbrana s posebnim namenom, da otrokom pokaže, da nimajo vsi ljudje možnosti prisluhniti pravljicam, jih pa kljub temu lahko prebirajo drugače.

Med vas pa širimo zavedanje, kakšen čudovit privilegij imamo, da lahko vsak dan odpotujemo v svet domišljije s pravljičnimi junaki.  Tako kot je nekoč rekel Einstein: »Če želite, da so vaši otroci pametni, jim berite pravljice, če želite, da bodo še bolj pametni, jim berite še več pravljic.«

 

Za vrtec, Maja B.