Ker se bliža dan tradicionalnega slovenskega zajtrka, so Žabice želele dobro spoznati pot, ki vodi od čebelnjaka do sladkega medu. Najprej so si otroci v potujoči knjižnici izposodili knjige o čebelah, panjih, čebelarjih in čebelnjakih. V bližini vrtca so odkrili dva čebelnjaka in si enega pobliže ogledali. Tako so nastale tudi pisane likovne umetnine, ki so krasile našo šolo. Kmalu se je izkazalo, da se s čebelarstvom ukvarja tudi Žanov tata, zato nam je Žan z veseljem prinesel v vrtec med, ki so ga pridelale njihove čebele. Z njim so si otroci za spremembo posladkali čaj. Prinesel pa je tudi čebelarsko obleko, ki so jo lahko otroci pomerili in ugotovili, kako se čebelar zaščiti pred piki čebel. Dneve v vrtcu so čebele spremljale tudi skozi pesem in ples. Poleg znane Slakove pesmi Čebelar, so otroci ob kitari prepevali tudi otroško pesem Čebelica (J. Bitenc). Čebelarska zveza Slovenije je vrtce povabila k sodelovanju pri različnih dejavnostih, zato smo se v Podmelcu vabilu tudi odzvali in v skupini že nastajajo izdelki na temo Medeni zajtrk. Več pa vam skupaj z Račkami razkrijemo ob koncu tedna. Do takrat pa bzzz, bzzz.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec