Nekoč je dedek peljal kužka v gozd in izgubil rokavičko… Tako se začne ukrajinska pravljica Rokavička, ki je bila naša nova tema zadnjih nekaj tednov. Kaj se je v izgubljeni rokavički dogajalo, pa so otroci izvedeli na različne načine, s poslušanjem pravljice, z ogledom risanke in različnih lutkovnih predstav. Izvedeli so, da se je v rokavičko prišlo pogret kar sedem različnih živali. Otroke je pravljica pritegnila, zato smo jo vsakodnevno brali, kasneje pa so jo ob ilustracijah že sami pripovedovali. Ugotavljali so zaporedje vlog in spoznavali nove živali. V naši pravljici je bila zima in vse zasneženo, zato živali do rokavičke pustile sledi. Kako nastanejo sledi so otroci tudi sami preizkusili, ko so z različnimi živalmi v plastelin tiskali sledi, sledi pa so ustvarjali tudi s štampiljkami in šablonami. Otroci so imeli na voljo kartice z različnimi sledmi, katerimi so iskali pare. Na zadnji strani kartic je bila žival, da so lahko preverili, če so poiskali par. Otroci so zelo dobro opazovali in brez težav poiskali prave pare, mnogi pa so si številne sledi tudi zapomnili. Najljubša dejavnost pa jim je vsekakor bila dramatizacija pravljice. Na voljo so imeli lutke na paličicah, ročne lutke in trakove z ušesi živali. Otroci so se prelevili v različne živali in po svojih zmožnostih odigrali svoj del. Šlo jim je zelo dobro. Oponašali smo tudi oglašanje in gibanje divjih živali iz pravljice ter se ob tem zelo zabavali. Seveda pa ni šlo brez petja, plesa, ustvarjanja in igre. Skratka imeli smo se lepo.

Za Račke, Silvana in Nina