Pri Medvedkih smo se minuli teden pogovarjali o soncu in njegovih vplivih na naravo in naše telo. Spoznali smo, da ima sonce na nas in naravo zelo velik vpliv, ter da življenja brez sonca na zemlji ne bi bilo. Kljub pozitivnim učinkom, ima tudi negativne vplive, ki lahko prizadenejo naše telo. Prav zato smo se pri Medvedkih pogovarjali, kdaj je za nas sonce najbolj nevarno. Preko različnih pravljic in brošur smo spoznavali negativne posledice prekomernega izpostavljanja soncu in kaj storiti, da se jim lahko izognemo. Ugotovili smo, da lahko za svojo varnost na soncu največ naredimo kar sami. Odločili smo se, da se bomo tudi mi upoštevali vse nasvete in se le tako izognili  sončnim opeklinam. V času najbolj močnega sonca med 10 in 16 uro se bomo zadrževali v senci, pili veliko tekočine, nosili kape s šilci ali klobuke ter sončna očala, nosili primerna oblačila. se mazali s sončnimi kremami. Da bi o tem ozaveščali širšo javnost, smo izdelali plakat Varno s soncem, ki smo ga obesili na krajevno oglasno desko. Poleg tega smo izdelali vsak svojo kapo s šilcem in jo z veseljem nosili, ter sončno uro, po kateri se bomo lahko orientirali, v katerem delu dneva je sonce najbolj močno. Svoje umetnije pa smo izražali s slikanjem sonca. Od vsega pa nam bo najbolj v spominu ostal piknik in igra pri reki Idrijci, kjer smo upoštevali vse priporočene nasvete o varnem preživljanju prostega časa na soncu.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara