Dnevi so vsak dan bolj vroči, zato smo se v vrtcu Podmelec odločili, da si na igrišču pripravimo pravo vodno zabavo. Otroci so s seboj prinesli vse kar potrebujejo za plažo v malem. Poskrbeli so za brisače, vodne brizge, bazenčke, lončke, zalivalke, ladjice, vrtno zalivalko, manjkali pa niso niti vodni balončki.  Seveda niso pozabili tudi na zaščito pred sončnimi žarki. Tako je po vsem dvorišču dišalo po sončni kremi, katere vonj  je otroke popeljal na pravo rajsko plažo. Na Vodnem dnevu je vsak dobil zabavo po svojem okusu. Nekateri so namočili le noge, se igrali z ladjicami in prelivali vodo skozi mlinčke. Drugi so izbrali bolj “mokro” zabavo in se na igrišču špricali z vodnimi brizgami. Na koncu pa so se vsi zapodili pod veliko vodno brizgo in skakali pod osvežujočo prho. Dopoldan se je prehitro končal, zato smo se odločili, da “plavutkanje ” in ” špricni dan ” ponovimo še pred koncem šolskega leta.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec